Polotovary

[Voštinové dvere] | [Dutinkové dvere] | [Interiérové obložkové zárubne] | [Surové obložky] | [Dverové výplne]

 

Voštinové dvere

Voštinové dvere, už ako z názvu vyplýva, sú zložené z voštinovej výplne a plášťa z MDF dosky, ktorý je odyhovaný. Voština je vložená v ráme, ktorý je vyrobený z masívneho dreva alebo MDF dosky. V prípade použitia MDF na rám, nie je nutnosť úpravy hrán páskou, nakoľko farba hrany je v celom priereze rovnaká.

Konečná úprava je prevedená prírodnou dyhou v hrúbke 0,6 alebo 0,9 mm. Je možnosť lisovať fólie alebo HPL fólie (umakart). Dvere sa dodávajú neofalcované bez brúsenia. Rozmer dverí je pridaný o 10 mm do výšky aj šírky ako nadrozmerné opracovanie. Výber dyhy záleží na prianí zákazníka, pričom si môže vybrať asi zo sto druhov prírodných dýh alebo arodýh. Možnosť zosadenia dýh podľa požiadaviek zákazníka.

Rozmery dverí sú vyrábané podľa objednávky zákazníka na presný rozmer plus prídavok. Maximálny rozmer krídla je 1250 x 2500 mm, štandartná hrúbka dverí je 41 mm, ale je možné ju prispôsobiť od 30 do 50 mm. Tento dverový polotovar je určený na ďalšie spracovanie a povrchovú úpravu.

[top]

Dutinkové dvere

Dutinkové dvere, už ako z názvu vyplýva, sú zložené z drevotrieskovej dutinkovej výplne a plášťa z MDF dosky, ktorý je odyhovaný. Drevotriesková dutinka je vložená v ráme, ktorý je vyrobený z masívneho dreva alebo MDF dosky. V prípade použitia MDF na rám, nie je nutnosť úpravy hrán páskou, nakoľko farba hrany je v celom priereze rovnaká. Rám je zosilený na dvojnásobok svojej šírky z oboch strán, aby nedochádzalo k zámene za pravé alebo ľavé krídlo.

Konečná úprava je prevedená prírodnou dyhou v hrúbke 0,6 alebo 0,9 mm. Je možnosť lisovať fólie alebo HPL fólie (umakart). Dvere sa dodávajú neofalcované bez brúsenia. Rozmer dverí je pridaný o 10 mm do výšky aj šírky ako nadrozmerné opracovanie. Výber dyhy záleží na prianí zákazníka, pričom si môže vybrať asi zo sto druhov prírodných dýh alebo arodýh. Možnosť zosadenia dýh podľá požiadaviek zákazníka.

Rozmery dverí sú vyrábané podľa objednávky zákazníka na presný rozmer plus prídavok. Maximálny rozmer krídla je 1250 x 2500 mm, štandartná hrúbka dverí je 41 mm, ale je možné ju prispôsobiť od 30 do 50 mm. Tento dverový polotovar je určený na ďalšie spracovanie a povrchovú úpravu.

[top]

Interiérové obložkové zárubne

 

Zárubne dodávame z piatich kusov obložiek dĺžky 2060 mm a šírky cca 67 mm, stred zárubne 2 ks na dĺžku 2060 mm a 1 ks na dĺžku 1030 mm. Šírky sú vyrábané podľa šírky ostenia a požiadaviek zákazníka. Zárubne stačí len zarezať do uhlov a spojiť. Týmto sa značne zvýši efektivita výroby, nakoľko odpadajú mnohé operácie súvisiace s výrobou. Na požiadanie vieme dodať aj iné šírky alebo dĺžky obložiek.

[top]

Surové obložky

 

Pre majiteľov vákuových lisov sme pripravili nový polotovar. Ide o surovú obložku pripravenú na dyhovanie. Dodáva sa štandardne v dĺžke 2060 mm a šírke cca 66 mm.

Na požiadanie vieme dodať aj iné šírky alebo dĺžky obložiek.

[top]

Dverové výplne

 

Výplň sa používa ako náhrada drevených výplní do dverí a kuchynských liniek. Je vyrobená z MDF dosky, ofrézovaná na požadovaný tvar a následne je nalepovaná dyha v drevine, ktorú požaduje zákazník. Pri použití do dverí sa používajú dva kusy výplní, ktoré sa zlepia k sebe, aby frézovanie bolo z oboch strán. Do dvierok na kuchynské linky sa výplň dyhuje z jednej strany na hladko a z druhej pohľadovej strany sa frézuje a dyhuje tvarovo.

[top]

Výroba akýchkolpovek polotovarov a výrobkov.